M-Blog

 

 

Matematyczne opowieści

okladka Matematyczne opowiesci

 

MATEMATYCZNE OPOWIEŚCI


Książka prezentująca nieoczywiste oblicza matematyki! Poznaj paradoksy, zasady, łamigłówki i zagadki rządzące życiem każdego z nas!

Jak matematycznie opisać logikę działania słynnego Paragrafu 22 oraz szanse na zwycięstwo w różnych wariantach tzw. rosyjskiej ruletki? Czy koniec świata jest bliski? Czym są liczby przestępne? Jak rozładować korki w mieście? Matematyczne opowieści to ciekawe i bardzo intrygujące spojrzenia na takie zagadnienia, gdzie nie spodziewalibyście się natknąć na matematykę: przepowiednie senne, wędkarstwo, udział w plebiscytach i grach skazanych z góry na porażkę, korki w mieście, kulisy overbookingu, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i wiele innych. Opisano tu również kilka zaskakujących paradoksów, matematyczne tricki i nierozwiązane do dzisiaj zagadki.

Matematyczne opowieści to najnowsza książka autora takich bestsellerów jak chociażby Jaśniej proszę, czyli przyjazna twarz matematyki, Igrzyska matematyczne oraz Przechytrzyć MURPHY’EGO, czyli matematyka na co dzień.

Jakub Szczepaniak – popularyzator nauki, znany i ceniony dydaktyk z Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki Łódzkiej. Jego pasją jest poszukiwanie obecności matematyki we wszystkich aspektach naszej rzeczywistości. Jest autorem k liczby książek popularyzujących matematykę, gdzie k jest maksymalną liczbą kawałków, na jakie możemy podzielić tort trzema cięciami noża. 

 

 

KSIĘGARNIA INTERNETOWA PWN

 

 

Related Articles

logo 2022 joomla footer

© 2022 Tomasz Grębski MATEMATYKA