TOTO SCO

Pop Soul

MC KOWALSKY

Pop Rock Reggae 

CANION

Rock

Witaj na mojej muzycznej stronie!

Moją pasją jest muzyka i matematyka. Na tej stronie znajdziesz informacje o moim muzycznym obliczu. Gram odkąd pamiętam. Na stronie trochę historii o kraśnickiej scenie muzycznej, o zespołach, w których grałem, oczywiście coś do posłuchania i oglądania. Zapraszam!

10 syntezatorów wszech czasów!


Listę 10 najlepszych syntezatorów wszechczasów przedstawia Claudio Passavanti - twórca serwisu internetowego Doctor Mix i wytwórni Sunlightsquare Records. Ponadto Claudio Passavanti to producent, pianista i DJ. Jako muzyk sesyjny lub producent współpracował z takimi artystami jak Brian Adams, Omar, Paloma Faith, Diana Ross, Danii Minogue, Zucchero, Steve Gadd czy John Patitucci. Claudio nagrywał także w ramach własnych projektów. W filmie przedstawia najlepszą jego zdaniem dziesiątkę syntezatorów w historii.

Jego Top 10 syntezatorów przedstawia się następująco:
1. Moog Minimoog
2. Roland Jupiter-8
3. Yamaha DX-7
4. Yamaha CS-80
5. ARP 2600
6. Korg M1
7. Sequential Circuits Prophet-5
8. Fairlight CMI
9. Roland D-50
10. Oberheim OB-8

Jestem szczęśliwym posiadaczem trzech syntezatorów z tej listy: Yamaha DX7, Roland D-50 i KORG M1. Ponadto te trzy syntezatory należą do tzw. wielkiej światowej trójki syntezatorów.

 

Image

Portal The Mathteacher

M jak MATEMATYKA

Zapraszam również na matematyczną część moich pasji. Od wielu lat prowadze profesjonalny Portal matematyczny The Mathteacher. Znajdziesz na nim wiele ciekawych faktów ze świata matematycznego, wiele arkuszy egzaminacyjnych i materiałów dydaktycznych, video lekcje, wiele cieakwostek matematycznych, dużo moich publikacji matematycznych i matematyczno-muzycznych.

Image

"Muzyka jest nauką, zatem powinna posiadać ściśle określone reguły wyprowadzone z jakiejś ewidentnej zasady, a zasada ta może być rozpoznana tylko za pomocą matematyki." - Jean Philip Rameau